Finałowa porażka Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Finałowa porażka Pałacu

Piłkarzom ręcznym MKS Pałac Młodzieży Tarnów nie udało się niestety awansować do drugiej ligi. W rozegranym w sobotę w Szaflarach finałowym meczu play-offów trzeciej ligi, zespół trenera Tomasza Ciapały przegrał z tamtejszym Atransem 22-25 (9-11).

Piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W 7 min po bramce grającego trenera Adriana Najucha, gospodarze prowadzili 3-1. Trafienia Jakuba Wzorka i Kuby Kanarka doprowadziły jednak dwie minuty później do remisu 3-3. Potem historia powtórzyła się. Po kwadransie było 6-4 dla Atransu, w 19 min po kolejnym trafieniu Jakuba Wzorka na tablicy pojawił się natomiast rezultat 6-6. Na osiem minut przed przerwą miejscowi wygrywali 8-7. W końcówce pierwszej odsłony wykorzystali jednak dwie z trzech podyktowanych przez sędziów „siódemek” (w całym meczu gospodarze wykonywali ich siedem, a tarnowianie tylko dwa), schodząc do szatni z dwubramkową przewagą.

Po trzech minutach gry w drugiej połowie i akcji Kamila Dziedziny wzrosła ona do czterech goli (14-10). Tarnowianie nie zamierzali jednak składać broni i w 37 min po dwóch bramkach Jakuba Solarza i rzucie Kuby Kanarka, przegrywali tylko 13-14. W 45 min gospodarze znów odskoczyli na dystans czterech „oczek” 19-15, ale trzy minuty później było 19-18. Kolejnej czterobramkowej straty (23-19 w 54 min) podopieczni trenera Tomasza Ciapały nie zdołali jednak już odrobić i po wyrównanych końcowych minutach przegrali różnicą trzech bramek.

MKS Pałac Młodzieży: Szymon Bućko - Jakub Wzorek 6, Kuba Kanarek 5, Jakub Solarz 5, Kacper Golec 4, Igor Kawa 1, Maciej Pal 1, Jakub Kupiec, Jakub Maślanka, Mateusz Szewczyk, Piotr Tomaszowicz.